Zaznacz stronę
W kwietniu 2014 r. BlueSoft rozpoczął pracę nad nową Platformą Lojalnościową dla Polskich Linii Lotniczych LOT. W pierwszych etapach projektu zespół BSF pracował w jednej lokalizacji „ręka w rękę” z IT i Biznesem w siedzibie klienta (czynny udział w definiowaniu wymagań biznesowych oraz budowaniu nowej Architektury). Celem analizy było zbudowanie spójnego rozwiązania dla kilku programów lojalnościowych dedykowanych klientom biznesowym, klientom korporacyjnym i agentom sprzedaży.
Polskie Linie Lotnicze LOT logo
Gwarancja pełnej konfigurowalności programów, responsywny interfejs użytkownika, obsługa ponad 20 typów zdarzeń lojalnościowych i zapewnienie wysokiej dostępności platformy przy zmiennym obciążeniu to tylko jej niektóre zalety.

Finalnie w dniu 2015-02-14 została wdrożona w środowisko produkcyjne pierwsza Platforma Lojalnościowa w całości wykonana przy kooperacji Polskich Linii Lotniczych i BlueSoftu. Jako pierwszy został uruchomiony program LOT Dla Firm – jest to program biznesowy przeznaczony dla osób prowadzących stałą działalność gospodarczą.
Następnie (2015-02-28) zostały wdrożone kolejne 2 programy: Kolekcjoner i LOT Partnerzy.

W rezultacie powstało kompleksowe rozwiązanie osadzone w chmurze AWS, składające się z następujących komponentów:

  • Portalu Uczestnika (Python),
  • Systemu CMS-a (Alfresco),
  • Portalu Partnera (Python),
  • Panelu Administracyjnego (JAVA, Liferay 6.2),
  • Szyny Integracyjnej (Mule ESB),
  • Modułu Raportowego (Jasper Raports),
  • Platformy Zdarzeń (Drools),
  • Bazy Danych (PostgreSQL, MongoDB),
  • Modułu ETL (Pentaho)

Biznes LOT otrzymał platformę do obsługi programów lojalnościowych, która została zintegrowana z istniejącymi już platformami. Głównym elementem Platformy Lojalnościowej jest integracja systemu z ogólnoświatowym systemem do rezerwacji biletów Amadeus, w celu pobrania informacji o statusie wszystkich przelotów pasażerów LOT.

LOT - System Lojalnościowy zrzut ekranu
LOT - System Lojalnościowy zrzut ekranu
LOT - System Lojalnościowy zrzut ekranu

Współpraca ta trwa do tej pory, co pozwala na dalszy rozwój wdrożonego już rozwiązania. Nowe funkcjonalności są definiowane na bieżąco i w zwinny sposób wdrażane na Produkcję. Takie podejście pozwala na szybki rozwój aplikacji i jeszcze lepszą obsługę klienta.

Więcej na : Lot Dla Firm