Zaznacz stronę

Kogo zapraszamy?

Program stażowy BlueStart jest dedykowany dla osób, które studiują i chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w projektach wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach. Najwięcej projektów realizujemy w Javie, dajemy również możliwość poznania zagadnień związanych z e-commerce, przetwarzaniem danych, chat-botów czy sztucznej inteligencji.

Czym będziesz się zajmować?

W zależności od kierunku rozwoju oraz specyfiki danego projektu Twoje obowiązki będą obejmować:
Pracę w komercyjnym projekcie w charakterze członka zespołu
Analizę naprawdę złożonych problemów informatycznych
Przygotowywanie raportów i zestawień bazujących na zapytaniach SQL
Prace programistyczne (kodowanie, wykonywanie testów jednostkowych, opracowywanie dokumentacji technicznej)
Wsparcie projektowania i budowy systemów informatycznych (m.in. analiza i projektowanie procesów)
Zdobędziesz doświadczenie w realizacji projektów informatycznych przy użyciu najnowszych technologii i obszarów: Java, Python, Azure, React, AWS, ETL/BI, Big Data, MuleSoft, WebMethods, GPC, PEGA/Appian, GraphQL

Co możemy Ci zapewnić?

Płatną praktykę, w trakcie której przejdziesz intensywne szkolenie przygotowujące do bycia samodzielnym członkiem zespołu projektowego.
Rozwojowe zadania związane z tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych.
Dołączenie do prawdziwych zespołów projektowych i otrzymanie realnych zadań i zagadnień oraz problemów biznesowych do rozwiązania.
Po zakończeniu, dołączenie do jednego z zespołów i realizacja projektów dla największych polskich firm i instytucji – bez ponownej rekrutacji.
Przyjazną atmosferę, wsparcie doświadczonych specjalistów i nieformalne relacje w zespole.

Co oferujemy?

  • Pracę w realnym komercyjnym projekcie i poznanie realnych problemów i wyzwań z nią związanych.
  • Opiekę dedykowanych Mentorów, doświadczonych Konsultantów dzielących się wiedzą i inspirujących do nauki i rozwoju.
  • Codzienne i cotygodniowe spotkania statusowe, w trakcie których można przedyskutować problemy i podsumować przerabiane zagadnienia.
  • Zdobycie doświadczenia i poznanie specyfiki i wyzwań współpracy w zespole kilkunastoosobowym.
  • Zapoznanie się z różnymi językami programowania: Java, JavaScript, PHP, Python. Zapoznanie się z podejściami i metodologiami DevOps, Continuous Integration, Agile, Scrum.
  • Poznanie narzędzi Git, Gerrit, Jira oraz frameworków takich jak: Hibernate, Spring, React, Angular.
  • Rozmowa podsumowująca po około 2-3 miesiącach dotycząca Twoich mocnych stron, obszarów do rozwoju oraz zasad dalszej współpracy.
  • Udział w szkoleniach wewnętrznych organizowanych przez firmę BlueSoft, jak również inicjatywach integracyjnych i wyjazdach integracyjnych.
  • Elastyczne godziny współpracy – wymiar godzin ustalimy indywidualnie, aby dopasować do Twoich możliwości.

Aktualnie prowadzimy nabór do edycji wiosennej

Nasze oczekiwania wobec Ciebie

Status studenta ostatnich lat studiów, preferowane kierunki techniczne i ścisłe.
Znajomość jednego z języków programowania: Java, Python, JavaScript.
Dyspozycyjność 30-40 godzin w tygodniu.
Chęć przyswajania ogromnej ilości wiedzy w krótkim czasie.
Komunikatywność i otwartość na współpracę w zespole.
Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym.
Wypowiedzi Absolwentów Akademii
Do Akademii BlueStart trafiłem poprzez ogłoszenie na grupie facebookowej. W trakcie rekrutacji dowiedziałem się więcej szczegółów. Byłem na ostatnim roku studiów. Bez doświadczenia. Najważniejsze jest zaangażowanie do pracy w grupie. Uczestnicy Akademii powinni dużo pytać i nie bać się komunikacji. Oczywiście dobrze jest znać podstawy programowania. Jestem zadowolony z zadań projektowych, choć czasami bywa ciężko – zwłaszcza pod koniec projektu. Nawet nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie nauczę się bardzo dużo. Jest luźna atmosfera, wiedza nie jest czymś najważniejszym. Najważniejsze jest zaangażowanie, chęć nauki i to jest super ! To dla mnie duży skok rozwojowy. Przez pół roku nauczyłem się więcej niż na studiach.

Daniel Jastrzębski

Image is not available
Udział w Akademii to wdrożenie do życia zawodowego. Trochę skok na głęboką wodę – w sensie przestawienia sposobu traktowania zadań. Nie było tak strasznie jak by się wydawało ;). Nie byliśmy zostawiani sami sobie. Była możliwość wytłumaczenia wszystkiego i uzyskania pomocy. Olek (nasz Mentor) miał dużo czasu dla nas i siedział obok mnie, więc mogłem pytać go na bieżąco. I edycja w której uczestniczyłem, była eksperymentem. Dzielenie się wiedzą i problemami. Udział w projekcie, to zderzenie z bardziej komercyjnymi projektami. Nauka zupełnie innych technologii niż na studiach. Zetknięcie się z czymś więcej. Na studiach tworzy się coś od A do Z. Tutaj jest możliwość nauki poprzez wdrażania się w duży projekt. Pojawia się poczucie, że jeśli nie sabotuje się celowo projektu, to nikt nie będzie nas za to karał.

Marcin Jarząbek

Do pracy w BlueSoft skłoniły mnie Targi Pracy i Praktyk organizowane na PW. Jest to moja pierwsza praca. Rozpoczynając współpracę z BlueSoft wziąłem udział w programie Akademii BlueSoft, który przeznaczony jest dla młodych osób, które nie miały jeszcze styczności z pracą w korporacji. Osoba, która chciałby wziąć udział w Akademii BlueSoft, musi jednak posiadać podstawową wiedzę programistyczną. Spotkania w ramach Akedemii były dla mnie czasem na oderwania się od trudów pracy, chwilą luzu, podczas której można było nauczyć się wielu przydatnych rzeczy. Osoba studiująca na studiach dziennych nie powinna się obawiać, że nie pogodzi studiów z pracą, gdyż w BlueSoft obowiązują elastyczne godziny pracy.

Przemek Jakielaszek

Slider

Razem z Armatorem żaglowca STS Fryderyk Chopin BlueSoft organizuje dla swoich pracowników oraz ich osób towarzyszących dwutygodniowe rejsy. Zapaleni żeglarze, jak również szczury lądowe, które nie miały styczności z żeglarstwem mogą spróbować swoich sił, a przy okazji zwiedzić najpiękniejsze zakątki globu.

Jak do tej pory zwiedzaliśmy Karaiby, Morze Północne, oraz Martynikę.

Ideą tych rejsów jest integracja pracowników ale też złapanie wiatru w żagle, oderwanie od dnia codziennego. Nie brakuje również dobrej zabawy, poznawania obcych kultur i odwiedzania wielu ciekawych miejsc w stosunkowo krótkim czasie. Każda edycja rejsu w zasadniczy sposób różni się od siebie. Norwegia okazała się wymagająca i kapryśna, lecz przepiękna i urokliwa.  Zatrzymując się w portach Morza Północnego większą uwagę przykuwały niezliczone miejsca kultury oraz zabytki. Na Karaibach natomiast w większości swoim pięknem urzekała sama natura, leniwe życie i wszechobecny chillout. Z bliska można było zobaczyć latające ryby, delfiny, nocą z rufy Statku zachwycać się rozgwieżdżonym niebem czy zapierającymi dech w piersiach wschodami i zachodami słońca na porannych i wieczornych wachtach. Rejs na francuską Martynikę był również pełen pięknych widoków i atrakcji. Statek popłynął na południe i odwiedził wyspy jak St. Lucia, Carriacou, Petit Saint Vincent, Mayreau, St. Vincent, Dominika. Martynika odkryta przez Krzysztofa Kolumba urzeka zielonym pięknem górzystego krajobrazu i wspaniałymi plażami na skraju turkusowego morza. Martynika, to znakomita kuchnia, ciekawe wycieczki w głąb lądu i gościnni mieszkańcy.

ZAPRASZAMY NA POKŁAD !

ZADZWOŃ:
+48 22 37 37 000
ZAPYTAJ:
Formularz